یه وقت هایی خندیدن یا گریه کردن تنها راه‌های باقیمانده هستند، ولی خب، فعلا خندیدن کیفش بیشتره! (ورونیکا روت)احساس رضایت به زندگی


احساس رضایت
داشتن احساس رضایت به زندگی تنها شامل دو بخش است. باور کنید! اول اینکه بیاموزید چگونه در مورد خود خوب و مثبت فکر کنید. این مهارتی است که باید آن را بیاموزید و ویژگی ای نیست که تنها عده کمی از افراد بسیار خوش شانس با آن به دنیا آمده باشند. بخش دوم آن است که " کاری کنید هرچیزی محقق شود." اینکه خود را - در هرچیزی! - موفق ببینید، آجرهای دیواری را می سازد که در نهایت همان احساس رضایت درونی است.


اگر می خواهید احساس خوبی نسبت به زندگی خود داشته باشید، 9 راه حل زیر را حتماً بخوانید.


  1. 1.هرگز دست از پرسش برندارید. هربار که در کاری احساس ناکامی و درماندگی می کنید، از خود بپرسید "این کار تا چه حد با اهداف نهایی من متناسب است؟" "چطور می توانم این کار را بهتر، سریعتر، راحت تر، و حتی مفرح تر کنم؟ "

 

  1. 2.در زندگی تسلیم نشوید. نسبت به خودتان و دیگران کنجکاو و علاقمند باشید. فرض را بر این قرار ندهید که زندگی "اینجوریه دیگه". به دنبال انتخاب هایی باشید که در پشت هر پیامدی در زندگی تان وجود دارد.

 

 

  1. 3.ضعف خود را بپذیرید. هرگز خود را با این فکر که تنها کسی هستید که در زندگی خود با مشکلاتی رو به روست، فریب ندهید. همه در زندگی این مشکلات را دارند. ( بله، همه! ). به جای آنکه وقت و انرژی خود را صرف آن کنید که بر ضعف های خود غلبه کنید، با این ضعف ها دوست شوید و از آن ها استفاده کنید. مثلاً یک خبرنگار موفق بدون "ضعف" شخصیتی فضولی و سماجت بیش از حد، که دیگر موفق نمی شد.

 

  1. 4.هرگز یادگیری را متوقف نکنید. مغز هم ماهیچه ایست مانند سایر ماهیچه های بدن، و در نتیجه اکر شما بگذارید، می تواند غیر فعال بماند. این را به قانونی برای خود تبدیل کنید که هر روز چیز جدیدی بیاموزید. سپس از آنچه آموخته اید استفاده کنید تا زندگی خود را بهتر کنید.

 

  1. 5.به خودتان دروغ نگویید... دروغ گفتن به خود زیان بخش ترین شکل بی حرمتی و اهانت است. هرچیزی را که در آن نسبت به خود صادق نبوده اید در جایی بنویسید، و راه حل های  اصلاح آن ها را نیز یادداشت کنید. مثلاً "من دیگر وانمود نمی کنم زیادی پول خرج کردن من اشکالی ندارد."

 

  1. 6.هرچه را که می خواهید عمل آورید، پرورش دهید. مثلاً اگر آن چه را که می خواهیم به گل های رز تشبیه کنیم، آنگاه می بینیم که همه در فکر این هستند که گل های رز زندگی شان پس کجاست؟؟ در حالی که همه زندگی خود را صرف این کرده اند که علف هرز بکارند و پرورش دهند. شما هرچه بکارید، همان را برداشت می کنید. این روال زندگی است.

 

 

  1. 7.در گذشته زندگی نکنید. چیزهایی که آزارتان می دهند رها کنید. هیچ چیز در گذشته نیست که بتوانید تغییر دهید. این کار را تنها در زمان حال می توانید انجام دهید. از امروز استفاده کنید. امروز، هرآنچه را که می خواهید تغییر دهید، تغییر دهید و احساس خوب به زندگی خود را آغاز کنید.

 

  1. 8.در جهت جریان آب شنا کنید. وقت خود را صرف نالیدن از چیزهایی نکنید که نمی توانید کنترل کنید (مانند وضع هوا، سایر مردم، شرایط اقتصادی). در عوض بر آن چیزهایی متمرکز شوید که میتوانید کنترل کنید، مانند اینکه چه کسی را در آغوش میگیرید، چه می خوانید، کجا می روید، چه کار میکنید، در مورد چه چیزهایی فکر می کنید...

 

 

  1. 9.مانند صخره محکم باشید. شما می دانید در زندگی چه می خواهید. پس برای آنچه در زندگی می خواهید استقامت نشان دهید.

 
Google bookmarkDel.icio.usTwitterFacebookDigg

پروفایل کاربران

امید-به-زندگینباید امید را از دست داد باید بر مشکلات غلبه کنیم تا بتوانیم بر این بیماری...
14 1 0
سلامبا یاد خدا سلام خوشحا لم عضو این سایت شدم سایت جالبی ست امیدوارم ...
42 1 0
مغازه-خدمات-کامپیوتریبا سلام به خوانندگان عزیز  دو سال پیش بود من بیکار بودم و می خواستم...
2297 6 0
شادی-و-خوشبختی-کجاست؟سلام من میخوام بدونم آیا یه آدم مثل من که خیلی عیب توی رفتارش هست میتونه...
1061 4 2
به-خودم-نگاه-کنید-نه-ویلچرمبه خودم نگاه کنید نه ویلچرم   سالن دانشگاه بود. سال دوم و یا سوم...
1708 2 1
مرگ-مادرم راستش من مدتها پیش با یه معضل بزرگ رو به رو شدم . من به شدت به مادرم...
4990 33 0
خواستن-توانستنم-می-تونه-باشهاين تجربه واسه آدم هايي مي نويسم که تو خونه نشستن و مي گن کار نيست يه پدر...
4389 25 0
سرطان-فقط-سراغ-بقیه-نمیرههمیشه فکر میکردم بیچاره بقیه که سرطان میگیرن، طفلک اونایی که شیمی درمانی...
4292 13 0
من-و-سرطان-لنفومای-هاجکین-قسمت-دومدیگه اینو فهمیده بودم که "شیمی درمانی هربار از دفعه قبل راحت تر...
3813 3 0
happy-to-be-alive3 سال پیش فهمیدم به نوعی سرطان مبتلا شدم... اون موقع 25 سالم بود و تنها...
3232 10 0
ما 2 مهمان آنلاین داریم

حریم شخصی | قوانین سایت | نقشه سایت